Już 3 listopada startuje unikalna w skali świata impreza honorująca pracę producentów muzycznych i realizatorów dźwięku – Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit w Łodzi. Równolegle z występami artystów toczyć się będą warsztaty, wykłady i panele dyskusyjne. Na szczególną uwagę zasługuję PlayFair – inicjatywa, którą połączyła świat biznesu i sztuki, którzy wspólnie pochylą się nad tematem zrównoważonego rozwoju. Na scenie wśród prelegentów spotkamy m.in. Natalię Przybysz, Misię Furtak, Zosię Zochniak z Ubrania do Oddania czy przedstawicieli takich firm jak ABB, Archicom, 4F Echo Investment S.A., Wege Siostry, Żabka. Całość będzie uzupełniona wiedzą ekspercką z Microsoft i Politechniki Łódzkiej.
Chodziło nam o to, by przy okazji tego artystycznego wydarzenia sprowokować do dyskusji o zrównoważonym rozwoju – zarówno w kontekście szeroko pojmowanego ekosystemu muzycznego, kulturalnego, jak też wśród przedstawicieli wielu sektorów biznesu i edukacji. Podczas mojego całego życia zawodowego niejednokrotnie musiałem być łącznikiem między osobami zarządzającymi, kreatywnymi a umysłami technicznymi, inżynierami. Dało mi to umiejętność łączenia perspektyw, sprawnego weryfikowania punktów widzenia, ale przede wszystkim wykorzystywania synergii zespołowej do rozwiązywania problemów. Wierzę, że działając w interdyscyplinarnych zespołach, dając platformę do wymiany myśli i pomysłów, stwarzamy niepowtarzalną szansę na projektowanie najlepszych rozwiązań, szczególnie dziś, kiedy mamy tak wyjątkowy, nieprzewidywalny czas.
Waldemar Olbryk, Prezes Zarządu Archicom S.A.
Waldemar Olbryk, Prezes Zarządu Archicom S.A.
Na jednej scenie 4 listopada spotkają się reprezentanci mody cyrkularnej, urbaniści, przedstawiciele sektora nieruchomości, przemysłu czy branży retail, muzycy, artyści, naukowcy, propagatorzy wegańskiego odżywiania. Poruszą temat zrównoważonej mody, zwinnego projektowania miast, cyrkularności w branży artystycznej. Przedstawią także koncepcję działania green kaizen.
Green kaizen to metodologia pracy znana przedsiębiorcom, którą przenieśliśmy na grunt rozmów o zrównoważonym rozwoju. Kaizen zakłada eliminację marnotrawstwa poprzez wdrażanie małych zmian, ich kumulacja prowadzi do ciągłej poprawy efektywności procesów. To metoda małych kroków w wielkiej sprawie, którą łatwo można przełożyć na starania o ochronę środowiska i działania skupione wokół społecznej odpowiedzialności. Podczas dyskusji z artystami pokażemy, że językiem biznesu możemy mówić o wspólnych sprawach.
Przemysław Feliga, ESG Project Manager z 4F, jeden z panelistów
Przemysław Feliga, ESG Project Manager z 4F
W PlayFair udział wezmą artyści i osoby działające w obrębie branży muzycznej, które od lat zaangażowane są w walkę o środowisko. Podczas dyskusji będziemy mogli usłyszeć Natalię Przybysz, Misię Furtak, dziennikarza muzycznego Piotra Metza, Przemysława Kubajewskiego z Akademii Menedżerów Muzycznych, a także Dunstana Bruce'a z zespołu Chumbwawamba.
Misia Furtak otworzy na scenie Kina Wytwórnia polski oddział międzynarodowej organizacji Music Declares Emergency, która skupia 3327 artystów na całym świecie, którzy wspólnie przekonują – na wymarłej planecie nie ma muzyki.
Jako organizacja Music Declares Emergency wzywamy rządy i instytucje medialne do mówienia prawdy o kryzysie klimatycznym i ekologicznym. Mamy świadomość, że również jako branża muzyczna mamy wpływ na środowisko, dlatego sami zobowiązujemy się do podjęcia działań w tym zakresie. Nasze spotkanie to świetna przestrzeń do tego, by z pozoru różne branże mogły uczyć się od siebie nawzajem.
Misia Furtak, kompozytorka, autorka, wokalistka
Misia Furtak, kompozytorka, autorka, wokalistka
Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązuje wcześniejsza rejestracja na adres mailowy: info@soundedit.pl. Partnerami panelu jest Archicom S.A., ABB, 4F, Microsoft, Wege Siostry, Żabka, Port Łódź i Politechnika Łódzka.
“I Am The Sound!” – jestem brzmieniem, jestem dźwiękiem, jestem muzyką! Jeśli też utożsamiasz się z hasłem przewodnim Festiwalu Soundedit to nie może Cię na nim zabraknąć! Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie oraz na profilu FB.
Soundedit (Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit, ang. International Festival of Music Producers and Sound Designers Soundedit) – organizowany w Łodzi, międzynarodowy festiwal producentów muzycznych, pierwsza tego typu impreza na świecie. Nagrodą przyznawaną w ramach festiwalu jest statuetka Człowieka ze Złotym Uchem. Festiwal organizowany jest przez Fundację Art Industry, założoną przez Macieja Werka oraz Marcina Tercjaka. Prezesem zarządu Fundacji Art Industry i dyrektorem festiwalu Soundedit jest Maciej Werk. Hasło Soundedit to: „I Am the Sound” („Jestem brzmieniem/dźwiękiem”)